#Ветеранськаполітика_ІзмаїльськаРДА ➡️ Засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, та осіб з інвалідністю про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення при Ізмаїльській районній державній адміністрації Одеської області📌 8 червня відбулося засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, та осіб з інвалідністю про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення при Ізмаїльській районній державній адміністрації Одеської області (далі – Комісія) під головуванням заступника голови Ізмаїльської райдержадміністрації Марини Деной.📄 Під час засідання Комісія розглянула 2 звернення від осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи, які звернулись щодо призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» (далі – Постанова № 719).👉 Відповідно до пункту 6 Порядку виплати грошової компенсації Постанови № 719, Комісія провела перевірку, поданих документів заявниками та членами їх сімей, у результаті чого встановила, що усі документи відповідають вимогам Постанови № 719. З огляду на викладене, Комісія ухвалила рішення щодо призначення заявникам грошової компенсації та надання дозволу на відкриття спеціального рахунка в уповноваженому банку.🤝 Комісія й надалі спрямовуватиме свої зусилля на забезпечення реалізації державних гарантій соціального захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей, адже Захисники і Захисниці України заслуговують належні умови проживання, всебічну підтримку та гідну турботу з боку держави.
💧Нагородження працівників водного господарства📌 З нагоди Дня працівників водного господарства України, що відзначається щорічно в першу неділю червня, відбулося нагородження працівників Ізмаїльского та Болградського районів. Їхня щоденна кропітка праця зі збереження дорогоцінних водних ресурсів заслуговує на найвищу оцінку. За сумлінну працю, високі виробничі показники, забезпечення надійної роботи водогосподарських систем, бездоганне виконання службових обов’язків та професійну майстерність заступницею голови Ізмаїльської райдержадміністрації Ірина Холостенко оголошено подяки:🔹 Малярчук Тетяні — диспетчеру відділу водокористування Ізмаїльського УВГ;🔹 Козьмі Георгію — машиністу насосних установок 3 розряду дільниці №1 Ізмаїльського УВГ;🔹 Стояну Олександру — машиністу насосних установок 2 розряду дільниці №2 Ізмаїльського УВГ;🔹 Банкову Івану — слюсар – ремонтнику 4 розряду дільниці №6 Ізмаїльського УВГ;🔹 Крачилову Юрію — слюсар – ремонтнику 4 розряду дільниці №6 Ізмаїльського УВГ;🔹 Грічкосію Ігорю — завідувачу ремонтно-механічної майстерні Кілійського міжрайонного УВГ;🔹 Болокану Анатолію — електрогазозварнику Кілійської експлуатаційної дільниці Кілійського міжрайонного УВГ;🔹 Наумову Геннадію — трактористу-машиністу сільськогосподарського виробництва Мирнівської експлуатаційної дільниці Кілійського міжрайонного УВГ.Почесною грамотою Ізмаїльської райдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток водного господарства, високий професіоналізм, ефективне управління водними ресурсами:🔹 Ангеловського Максима — начальника Ренійської експлуатаційної дільниці Болградського міжрайонного УВГ. Без води немає життя. І саме його ви нам даруєте своєю повсякденною, але дуже важливою діяльністю.
#Освіта_ІзмаїльськаРДА ➡️ Засідання робочої групи щодо формування мережі закладів професійної та фахової передвищої освіти📌 4 червня під головуванням директора Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації Олександра Лончака, за участю заступниці голови Ізмаїльської райдержадміністрації Марини Деной, представників відділу освіти, охорони здоров'я, культури, спорту ІРДА відбулось перше засідання робочої групи щодо утворення робочої групи для розроблення проєкту регіонального плану формування мережі закладів професійної та фахової передвищої освіти Одеської області.📝 Під час засідання визначено основні організаційні кроки щодо підготовки проєкту регіонального плану та окреслено подальші напрямки роботи робочої групи.☝️ Робота над формуванням перспективної мережі закладів професійної та фахової передвищої освіти триватиме з урахуванням демографічної ситуації, потреб територіальних громад та вимог сучасного ринку праці.Інвестиції в освіту сьогодні — це внесок у майбутнє району, розвиток людського потенціалу та зміцнення економічної спроможності держави.
#Діти_ІзмаїльськаРДА ➡️ Засідання Координаційної ради із забезпечення права дитини на зростання в сімейному оточенні📌 3 червня під головуванням заступника голови ОДА Дмитра Радулова відбулося засідання Координаційної ради із забезпечення права дитини на зростання в сімейному оточенні в Одеській області за участі начальника служби у справах дітей ОДА Мілени Фоміної, представників МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Одеського офісу UNICEF, координатора проєктів із захисту дітей та інших Членів КР. 👥 До заходу у режимі відеоконференції також долучились заступниця голови Ізмаїльської райдержадміністрації Марина Деной, начальник ССД ІРДА Наталя Мусафір, начальник відділу розвитку сімейних форм виховання ССД ІРДА, головний спеціаліст відділу з питань соціального захисту та профілактики правопорушень ССД ІРДА та представники територіальних громад району.📊 Під час засідання були презентовані дослідження щодо аналізу статистичних даних про дітей та сімей у складних життєвих обставинах; проєкт розвитку соціальних послуг, соціального супроводу в пілотних громадах. Також обговорили умови підписання трьохсторонньої угоди, якою буде засвідчено намір співпраці громад.☝️ Було акцентовано увагу присутніх на ключові тенденції, слабкі місця та ризики захисту дітей. Наголошено на необхідності підтримки сімей, розвитку сімейних форм виховання та дитиноцентрічного підходу під час вирішення проблем.✅ За результатами наради були ухвалені відповідні рішення та надані протокольні доручення.🤝 Робота в інтересах дітей продовжується та залишається одним із пріоритетних напрямів нашої діяльності.
#Екологія_ІзмаїльськаРДА ➡️ Нарада щодо вирішення проблем, пов’язаних із наповненням Придунайських озер📌 1 червня під головуванням заступниці Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Ірини Овчаренко відбулася нарада щодо вирішення проблем, пов’язаних із наповненням Придунайських озер.До обговорення в режимі відеоконференції долучилися голова Ізмаїльської райдержадміністрації Родіон Абашев, його заступниця Ірина Холостенко, начальник відділу економіки, агропромислового розвитку та екології ІРДА Ольга Мінюк, представники обласної влади та профільних установ.📄 Під час наради основну увагу приділили стану наповнення озер Катлабух та Китай, які залишаються критично важливими для забезпечення водопостачання, зрошення та екологічного балансу регіону.🔸 Для покращення ситуації вже виділено кошти на проведення примусового поповнення водойм.🔸 Також під час наради розглянули можливість впровадження сучасних енергоефективних рішень, зокрема використання сонячних електропанелей для забезпечення роботи об’єктів водогосподарської інфраструктури.📝 За результатами наради напрацьовано спільні підходи до покращення ситуації та визначено подальші кроки щодо стабілізації гідрологічного режиму Придунайських озер.Питання екологічної безпеки та водозабезпечення регіону залишаються на постійному контролі.
🔵 Засідання місцевих та регіональних влад📌 29 травня відбулися Конгресові слухання з питань організації гарячого харчування у закладах загальної середньої освіти на платформі Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. 🖥 У режимі відеозв’язку взяли участь голова Ізмаїльської райдержадміністрації Родіон Абашев, його заступниця Марина Деной, представники керівництва територіальних громад району та районної ради.👤 З вітальним словом до присутніх звернувся заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита. 💬 До обговорення також долучились Прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко та міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.🗓 На 2026 рік заплановане масштабування реформи шкільного харчування, а саме — його впровадження з 1 вересня 2026 року для учнів 1-11 класів на всій території України. 🏫 Наразі ведеться активний підрахунок коштів, який держава має розподілити між громадами для забезпечення всіх учнів якісним і здоровим харчуванням. Під час розподілу коштів будуть враховуватись відвідуваність учнів, форма навчання та вартість харчування в окремій громаді. У межах реформи також передбачено стратегічні кроки:🔸 оптимізація розкладу уроків;🔸 заміна меблів для збільшення корисної площі;🔸адаптація холів чи коридорів під тимчасові зони прийому їжі;🔸 дотримання санітарних норм.🥗 Територіальні громади активно долучилися до обговорення, щоб з'ясувати спірні моменти. Додаткова увага приділялась питанню розробки корисного та смачного меню для дітей, адже існує проблема того, що діти сприймають їжу як «несмачну», а велику кількість доводиться викидати.🤝 Завдяки відкритому діалогу між органами державної влади та представниками місцевого самоврядування вдасться досягнути не просто впровадження реформи, а й покращення шкільного життя учнів.
🟢 Стратегічний діалог з питань розвитку інфраструктури та відновлення природних ресурсів півдня Одещини📌 28 травня в Ізмаїлі відбувся Стратегічний діалог з питань розвитку інфраструктури та відновлення природних ресурсів півдня Одещини.На заході були присутні представники посольства США в Україні, Румунська делегація, керівництво Ізмаїльської РДА, представники територіальних громад, портової інфраструктури та водокористувачі. 💡 На початку зустрічі голова Ізмаїльської РДА Родіон Абашев звернувся до присутніх із вітальним словом та побажав плідного та конструктивного діалогу.🌊 Із доповіддю на тему «Ізмаїльський район, як частина України, яка живе в умовах повномасштабної збройної агресії російської федерації» виступила заступниця голови РДА Ірина Холостенко. Розглядалися питання:🔹 розвитку транспортного потенціалу району, а саме потенціал становлення логістичним хабом завдяки портовій інфраструктурі;🔹 стабілізації та зростання виробництва агропромислового комплексу району;🔹 екології і природних ресурсів.Наразі пріоритетними завданням для Ізмаїльського району все ще залишається максимальне відновлення зрошувальних систем, а також: 👉 відновлення сталого водо притоку до Придунайських озер;👉 розвиток меліоративної інфраструктури;👉 забезпечення питного та технічного водопостачання населення.⛺️ На тему «Туризм як складова післявоєнного відновлення» виголосила доповідь начальниця відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олена Любименко.Туризм в Ізмаїльському районі розглядається як складова післявоєнного відновлення: 🔸 забезпечення економічної стійкості громад;🔸підтримка малого бізнесу;🔸формування нових точок зростання.Ізмаїльський район має чимало можливостей для розвитку різних напрямків туризму. Це відновлювальний, культурний, екотуризм та навіть гастротуризм. Водночас ці напрямки сприятимуть розвитку та підтримці всього регіону.Голова Ізмаїльської РДА наголосив на тому, що туризм і відновлювальна енергетика є перспективними напрямками, що сприятимуть післявоєнному відновленню Ізмаїльського району.🤝 Дякуємо організаторам заходу за запрошення та можливість представити потенціал Ізмаїльського району. Територіальні громади відкриті до співпраці та нових проєктів, які забезпечать сталий розвиток регіону.
🔵Працівників екстреної медичної допомоги привітали з професійним святом📌27 травня у КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» відбувся урочистий захід з нагоди Дня екстреної медичної допомоги.Захід розпочався з хвилини мовчання на вшанування пам’яті загиблих захисників та виконання Державного Гімну України.Із вітальними словами до працівників екстреної медичної допомоги звернулися в.о. голови Одеської облдержадміністрації Олександр Харлов, голова Одеської облради Григорій Діденко, директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Оксана Рокунець-Сорочан та керівник КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Ігор Кіяшко.Участь у заході також взяла заступниця голови Ізмаїльської райдержадміністрації Марина Деной, яка від імені голови Ізмаїльської РДА привітала працівників екстреної медичної допомоги та вручила грамоти за сумлінну працю, професіоналізм і відданість справі.Під час заходу медиків відзначили грамотами та почесними нагородами за професіоналізм, відданість справі та щоденну працю заради порятунку людських життів.Щиро дякуємо працівникам екстреної медичної допомоги за витримку, оперативність і самовіддану службу людям 🙏❤️
#Ветеранськаполітика_ІзмаїльськаРДА ➡️ Взаємодія громадського сектору, військових структур та органів влади у супроводі родин військовослужбовців, безвісти зниклих, ветеранів та полонених📌26 травня заступниця голови Ізмаїльської райдержадміністрації Марина Деной взяла участь у круглому столі, організованому Громадською організацією «Південноукраїнський рух ветеранів та волонтерів “Вулик”» спільно з Регіональним управлінням Сил територіальної оборони «Південь» в особі офіцера відділу цивільно-військового співробітництва штабу Регіонального управління Сил територіальної оборони «Південь» Миколи Миколайовича Вовченка.🎯Захід відбувся в Ізмаїлі та був присвячений темі: «Взаємодія громадського сектору, військових структур та органів влади у супроводі родин військовослужбовців, безвісти зниклих, ветеранів та полонених».Учасники круглого столу обговорили актуальні питання налагодження ефективної взаємодії між представниками громадського сектору, органами місцевого самоврядування, військовими структурами, психологічними службами, ТЦК та волонтерськими організаціями задля підтримки:▪️родин безвісти зниклих;▪️родин загиблих Захисників;▪️військовополонених та звільнених з полону;▪️ветеранів та поранених військовослужбовців.Особливу увагу приділено питанням координації програми «На Щиті», супроводу родин полеглих Героїв, організації церемоній прощання та формуванню єдиного підходу до маршруту шани й підтримки родин.У другій частині заходу відбувся психологічний тренінг на тему:«Моделі комунікації з ветеранами війни», під час якого учасники мали змогу ознайомитися з практичними аспектами ефективної комунікації та підтримки ветеранів.🤝Подібні заходи є важливою платформою для конструктивного діалогу, обміну досвідом та об’єднання зусиль задля підтримки наших Захисників, ветеранів та їхніх родин.
#Інфраструктура_ЖКГ_ІзмаїльськаРДА ➡️ У Рені відбулося виїзне засідання комісії ТЕБ та НС через ситуацію на балці Баланешти📌25 травня відбулося виїзне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Ізмаїльській райдержадміністрації у місті Рені. Взяли участь: голова Ізмаїльської РДА Родіон Абашев та його заступник Сергій Проданов, в.о. Ренійського міського голови Людмила Чакир, представники профільних структурних підрозділів, ДСНС та поліції. 🎯Причиною стала ситуація на балці Баланешти, де після інтенсивних опадів різко підвищився рівень води. Окремо відзначено, що додатковим фактором гідрологічного навантаження є надходження води з території Республіки Молдова.У ході виїзду члени комісії оглянули проблемну ділянку, через яку проходить міжнародна автодорога М-15. Накопичення води у балці створює ризики для транспортного сполучення та може призвести до підтоплення дороги міжнародного значення.Під час засідання наголошувалося на необхідності постійного утримання балки у належному стані та проведення профілактичних заходів для недопущення подібних ситуацій у майбутньому.👉Також було зазначено, що раніше Ренійською громадою вже проводилися профілактичні роботи на балці Баланешти. Зокрема, у 2018, 2019 та 2021 роках виконувалися роботи з розчищення та утримання водовідвідної системи в межах укладеного договору підряду, а також у 2025 році здійснювалися додаткові роботи власними силами громади на окремих ділянках русла.❗️Нагадаємо, 21–22 травня через сильні зливи на території балки Баланешти спостерігалося значне підвищення рівня води. Комунальні служби Ренійської громади працювали у посиленому режимі: забезпечували безперешкодний прохід води, проводили очищення дворів та прибудинкових територій від намулу, а також відкачування води з підвальних приміщень.Наразі роботи з ліквідації наслідків негоди тривають. До них залучено спеціалізовану техніку та працівників комунальних підприємств. Ситуація перебуває на контролі відповідних служб.