Джерело
Інспектор Права | Випадково зловила правильну тінь: сьогодні день літнього сонцестояння....
5 430 Охват/переглядів
2026-06-21 13:30
Повідомлення №1754
📹 Випадково зловила правильну тінь: сьогодні день літнього сонцестояння. На каві дня більше, ніж ночі. 🇵🇱🇺🇦А тепер про конфлікт навколо президентів України та Польщі.Думаю, глобальної драми не буде. Потихеньку зведуть нанівець. А потім, за потреби, звісно, знову дістануть із політичної полички - це ж політика.🎖Щодо відмови українських президентів від польського Ордена Білого Орла. В принципі, цілком солідарна зовнішньополітична позиція. 👊Україна, безумовно, має право самостійно ухвалювати рішення та називати військові підрозділи, як і вулиці та інше - тими назвами та іменами, якими вважає за потрібне. ❗️Але не треба бути геніальним аналітиком, щоб зрозуміти: такі кроки неминуче сприймаються як провокація та можуть бути використані у внутрішньополітичній боротьбі в Польщі. Тим більше, що парламентські вибори там уже за рік.❓І виникає питання: чи справді зараз час не думати про "назви", особливо після відкриття першого переговорного кластера щодо вступу України до ЄС?🇵🇱До речі, самого президента Навроцького в Польщі теж поляки активно критикують. Так, у нього є і прихильники, але я б дуже обережно ставилася до статистики та історій про тотальну ксенофобію, які зараз активно розганяють під момент у соцмережах.🦊Поки суспільство реагує емоціями, дехто традиційно використовує момент для власних політичних цілей...📓Макіавеллі свого часу писав, що правитель має мудро поєднувати тактику лиса та лева. Головне - розуміти, коли застосовувати кожну з них.📃А от Указ Президента України №440/2026 про присвоєння Окремому центру спеціальних операцій «Північ» почесного найменування «імені Героїв УПА» - це, м’яко кажучи, не тактика лиса.Якщо вже робити такі символічні кроки та давати сусідам черговий привід для дискусій, то одним із варіантів відповіді могло б бути перейменування якогось іншого підрозділу на честь оборонців Польщі😁.🤷♀️Іноді краще одразу довести ситуацію до абсурду, ніж потім відправляти ордени «Новою поштою»...