Джерело
Гадяч | ️Стан електропостачання в області залишається напруженим через дефіцит...
6 460 Охват/переглядів
2026-01-22 10:43
Повідомлення №11040
♦️Стан електропостачання в області залишається напруженим через дефіцит електроенергії та проблеми з її передачеюПро це 22 січня під час виконавчого засідання Полтавської міської ради повідомив заступник директора «Полтаваобленерго» Юрій Яремченко.За його словами, протягом останнього тижня тривалі перебої з електропостачанням фіксували у Глобинській, Гадяцькій, Чутівській та Кобеляцькій громадах. У деяких населених пунктах люди залишалися без світла майже дві доби. Причини — не лише погодинні графіки відключень або аварії в мережах, а й недостатній рівень генерації електроенергії в Україні загалом.Також нині існують проблеми з передачею електроенергії у Миргородському та Кременчуцькому енерговузлах. У зв’язку з цим практично вся область утримується на Полтавському енерговузлі та перетоках із сусідніх регіонів.Аварійні бригади працюють у посиленому режимі, паралельно виконуються планові роботи та заходи з перепідключення об’єктів критичної інфраструктури для більш рівномірного розподілу навантаження.Енергетики також наголошують: можливості мереж обмежені. Додаткове підключення споживачів до ліній критичної інфраструктури або зміна схем живлення можуть спричинити перевантаження та аварії, що призведе до втрати електропостачання одразу для всіх споживачів на лінії.