Джерело
Міністерство кухонних дронів | Про layouts в ESC-конфігураторіЗадавалися питанням, що за цифри та бук...
795 Охват/переглядів
2026-03-02 08:24
Повідомлення №3554
Про layouts в ESC-конфігураторіЗадавалися питанням, що за цифри та букви стоять в конфігураторі під час прошивки, всі ці J-H-30, Q-H-50 і таке інше?В офиційній документації згадується, що перша літера відповідає MCU та його розводці до FETів, датчиків тощо, друга - частота MCU, а цифра - це deadtime силових транзисторів, які використовуються для керування двигунами, де одиниця дорівнює 20.4ns.Почнемо з кінця: що таке FET switching deadtime.У ESC (електронному регуляторі) використовується H-міст (half-bridge або full-bridge) з MOSFET-транзисторами. Для кожної фази мотора є два FET: high-side і low-side.Коли потрібно змінити напрямок струму через обмотку, один FET вимикається, а інший вмикається. Але реальні FETи не перемикаються миттєво, вони мають час перемикання. Якщо верхній і нижній FETи хоч на мить увімкнені одночасно, виникає КЗ, яке веде до перегріву або виходу з ладу FETів.Deadtime — це пауза (вимкнений стан обох FETів), яку прошивка вставляє між вимиканням одного і вмиканням іншого. Чому ж саме 20.4 ns як одиниця? PWM на затвор польовиків генерується з таймера 49МГц.Один такт триває 1 / 49 000 000 секунди, deadtime реалізовано через цикл таймера, де кожна одиниця потрапляє на такт.З другою літерою все просто, (L)ow для 24MHz або (H)igh для 48MHz, всього два варіанти.А от з першою літерою довелося покопирсатися в нетрях гітхаба, щоб зрозуміти. ESC використовують EFM8BB1x/2x в різних модифікаціях, це й різні корпуси (QFN20, QFN28, QFN32, QSOP24, ну ви зрозуміли), і підключення датчиків та каналів (inverted/non-inverted), а ще EFM8LB1x і EFM8BB51. Для останнього ввели літеру X (назва виглядає типу C_X-H-50). Наразі вільні букви закінчилися, читав про пропозицію ввести подвійні літери, типу AB-H-40, але через розвиток 32-бітних ESC може цього й не станеться.Отже, перша буква відповідає за тип процесора та спосіб його підключення.Тому, якщо ви перешиваєте BLHeli на Bluejay і навпаки, layout міняти не варто. Виключення є, наприклад iFlight BLITZ E55S (ESC) за мануалом має layout Q-H-25 для BlheliS та Q-H-50 для Bluejay. Але тут поміняли тільки таймінг.#доповідь #ESC