Джерело
Спілка мертвих юристів | "Що це -- червона лінія? Це мій клятий обов’язок, як адвоката, захищ...
4 560 Охват/переглядів
2025-09-21 07:30
Повідомлення №2659
"Що це -- червона лінія? Це мій клятий обов’язок, як адвоката, захищати будь-кого, особливо тих, проти кого висувають найсуворіші звинувачення. По-друге, я не можу ототожнювати себе з цими діями. Якби мій клієнт Клаус Барбі попросив би мене заявити про перевагу арійської раси у своїй заключній промові, я б сказав йому: пробач, я не можу цього зробити. Я метр Вержес, адвокат, який має право на практику у Парижі, а не оберштурмфюрер" --Інтервʼю зі справжнім "адвокатом диявола" Жаком Вержесом-- [%any_name] -- чорт!-- Ні, бо все не так однозначно-- Пішов нахуй, ти повторюєш риторику російської пропаганди.Колись ми будемо свідками суду над російськими злочинцями. Хтось візьметься бути їхніми захисниками і ми будемо тут оцінювати морально-етичні якості тих адвокатів. У відповідь вони, швидше за все, казатимуть щось накшталт "все не так однозначно". А активна громадськість у Фейсбуках, Твітерах і Ютубах у відповідь скаже, що усе з тобою ясно -- ти просто повторюєш росіську пропаганду.У цьому інтервʼю Жака Вержеса із далекого 2008 року я бачу величезну цінність. Саме тому десь пʼять років я намагався купити права на переклад. Не купив і, публікуючи це, підписуюся під 176. Чого блять не зробиш заради вас!У першу чергу, воно ідеальне з точки зору драматургії. "Пане Вержес, вас приваблює зло?" -- цим питанням журналіст вистрелює на початку. У другу чергу воно показує, що журналіст має право брати інтервʼю у кого завгодно. Якщо журналіст, гість і зірки змечилися, то, як от у цьому випадку, текст закарбується у всесвіті та його будуть розбирати на цитати такі от обсоси, як я. У третю чергу, звісно, це інтервʼю про ототожнення адвоката із клієнтом. Так, у процесі притягнення до відповідальності терористів і диктаторів багато шарів і аспектів (="все не так однозначно") і захист таких клієнтів вимагає філігранного балансування між, законним захистом і виправдовуванням вчинків. Не всі відомі мені українські адвокати тримаються берега законності і етичних норм. І я відверто не можу поки що уявити собі адвоката, який би на умовному Бучанському чи Маріупольському процесі проти російських воєнних злочинців зміг втримати цей баланс і не перетворитися на пропагандиста.Це інтервʼю Вержеса є для мене свідченням того, що теперішній час соціальних мереж заборона ототожнювати адвоката із клієнтом є фікцією. Маестро Вержес, звісно, зі мною не погодився би. Ви, ясна річ, теж не мусите погоджуватися зі мною. Можна як завгодно ставитися до життєвого кредо Жака Вержеса, яке він формулює як "Один із моїх принципів -- не мати принципів". Та цей адвокат із добрим та трохи дитячим обличчям має стиль та дуже привабливий інтелект. Саме завдяки цьому стилю і цьому інтелекту він щоразу отримував у клієнти абсолютне зло, якого, за словами Вержеса, не існує.Така от недільна читанка. Насолоджуйтеся -- https://www.deadlawyers.org/ponyattya-absolyutne-zlo-ne-isnuye-intervyu-z-zhakom-verzhesom/@gadiuk(Текст переклала з англійської Оля Панченко. Ілюстрації зробила для нас Наталія Куліш).Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб