🎟 Більше ніж 20 років на сцені: у Чигирині пройшов масштабний благодійний хореографічний фестивальУ Центрі культури, дозвілля та спорту Чигиринської міської ради розповіли, як на традиційному благодійному фестивалі «У вихорі танцю» 12 яскравих хореографічних колективів подарували глядачам свою майстерність і разом зібрали понад 7 тисяч гривень донатів, а зафіксував ці святкові миттєвості на відео Едуард Перевізник. 6 червня 2026 року, сцена Центру культури, дозвілля та спорту, відкрила свої куліси для хореографічного фестивалю «У вихорі танцю». Цей фестиваль є традиційним і проводиться уже більше 20 років.У цьогорічному фестивалі взяли участь 12 колективів, а саме: зразковий аматорський хореографічний колектив «Либідь» танцювальний колектив «Zumba Dance», хореографічні колективи «MacLaut Baby Dance» та «MacLaut Dance» - керівник Marina VladykinaMarina Vladykina, зразковий аматорський хореографічний колектив «Ексклюзив» та «Ексклюзив-смайл» керівник - Ольга Щербатюк, аматорський хореографічний колектив «Самоцвіти» - керівник Альона Кітляр, колектив естрадно-сучасного танцю «Магнолія» та колектив естрадного сучасного танцю «Магія» - керівник Віта Хижкова, аматорський хореографічний колектив «Імпульс» - керівник Ірина Батрак, Супряга Вероніка, Жук Аліна та Скринько Аніта Студія професійної хореографії «Yurii Rudenko Dance Academy» - керівник Yurii RudenkoYurii Rudenko та колектив спортивного танцю «Star-Fitness» - керівник Олена Сорокіна.Дякуємо усім керівникам, які приклали масу зусиль для того, щоб їх вихованці так професійно дарували свою майстерність глядачам. Щиро вдячні глядачам, які щедрими оплесками підтримували усіх виступаючих та за їх донати. Спільним зусиллями було зібрано більше 7 тисяч гривень.
#Культура_ЧигиринщиниКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
🌿 Від мовних батлів до йоги: Центр життєстійкості підбив підсумки насиченого тижняУпродовж тижня Центр життєстійкості м. Чигирин провів серію заходів для різних категорій жителів громади. Відвідувачі долучилися до мовознавчих змагань «Українською вголос», занять із народної хореографії, йоготерапії та індивідуальних консультацій із психологом. Особливу увагу приділили емоційному відновленню, боротьбі зі стресом та розвитку внутрішніх ресурсів. Окремі зустрічі організували для внутрішньо переміщених осіб, які взяли участь у тренінгу з розвитку інтуїтивного мислення та емоційного інтелекту, а також у заняттях із хореографії для дітей. Для дружин і рідних військовослужбовців у межах клубу «Сила та віра» відбулася зустріч, присвячена підтримці стосунків і збереженню внутрішньої рівноваги в умовах війни. Не обійшлося й без мульттерапії: учасники переглянули та обговорили анімаційні фільми «Голос океану» та «Стрибунці», які порушують теми дружби, сміливості, самопізнання та пошуку власного голосу. У Центрі наголошують, що всі ці заходи спрямовані на підтримку ментального здоров’я, розвиток життєстійкості та створення простору взаємної підтримки для жителів громади.#ЦЖ_ЧигиринКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
⚽️ «Кубок Героїв» у Чорнобаї: юні чигиринські футболісти вибороли бронзові нагородиЧигиринська міська рада вітає вихованців Чигиринської ДЮСШ із завоюванням третього місця на футбольному турнірі «Кубок Героїв» серед юнаків 2011–2012 років народження, де наші хлопці обійшли суперників із черкаської школи «Чайка».
⚽️ Юні футболісти Чигиринської громади — серед призерів турніру!Команда Чигиринської ДЮСШ взяла участь у футбольному турнірі «Кубок Героїв» серед юнаків 2011–2012 років народження, який відбувся у Чорнобаї.Наші хлопці продемонстрували гарну гру, командну згуртованість та справжній спортивний характер. У підсумку команда виборола почесне ІІІ місце, вкотре довівши, що наполегливість і бажання перемагати приносять гідний результат.🏆 Результати турніру:🥇 1 місце — «ДЮСШ Миронівка»;🥈 2 місце — «ДЮСШ Чорнобай»;🥉 3 місце —«ДЮСШ Чигирин»;🏅 4 місце —«СДЮШОР Чайка» (м. Черкаси).Приємною частиною турніру стало відзначення кращих гравців кожної команди, адже це визнання їхньої майстерності, старанності та внеску в спільну перемогу. Так, гравець нашої команди Дмитро Піднебесний отримав індивідуальну нагороду як кращий голкіпер Чигиринської ДЮСШ. ⚽️🏆Щиро вітаємо юних футболістів та їхніх тренерів із чудовим виступом! Бажаємо нових спортивних звершень, яскравих матчів і ще більше перемог, які прославлятимуть Чигиринську громаду. 💙💛 #Чигиринський_спортКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
🕯 Повернувся на щиті: Чигиринщина провела в останню путь Андрія Мельника У Чигиринській міській раді повідомили, що сьогодні земляки провели в останню путь 41-річного солдата-штурмовика Андрія Мельника, який у січні 2025 року загинув під час виконання бойового завдання у Курській області.Сьогодні вкотре наша громада у скорботі. Додому на щиті повернувся ще один наш земляк, військовослужбовець Мельник Андрій Григорович.Народився Андрій 5 жовтня 1983 року у Чигирині. Деякий час разом із родиною проживав у Черкасах, де навчався у початковій школі. Згодом сім’я повернулася до рідного міста, де він закінчив дев’ять класів Чигиринської загальноосвітньої школи імені Богдана Хмельницького №1.Свій трудовий шлях Андрій розпочав на Мошнівському молокопереробному підприємстві, відомому як Мошнівський сир-цех. Пізніше працював на Кременчуцькому кам’яному кар’єрі слюсарем з ремонту автомобілів.Наприкінці 2024 року Андрій Григорович вступив на військову службу за контрактом. Проходив службу у званні солдата на посаді стрільця 1 штурмового спеціалізованого відділення 2 штурмового спеціалізованого взводу 1 штурмової спеціалізованої роти «Шквал» військової частини А7400.Під час проходження служби був поранений у бою, але після лікування та реабілітації знову повернувся до побратимів, продовживши виконувати свій військовий обов’язок.22 січня 2025 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Дар’їно Курської області Суджанського району зв’язок з Андрієм обірвався. Тривалий час він вважався безвісти зниклим, але, на жаль, згодом підтвердилася його загибель.Сьогодні ми схиляємо голови у глибокій скорботі, віддаючи останню шану нашому земляку, який до кінця залишився вірним військовій присязі та своєму обов’язку.Світла пам’ять про Андрія Григоровича назавжди житиме у серцях рідних, друзів, побратимів і всіх, хто його знав.Вічна пам’ять і шана Герою!🇺🇦 #Воїни_ЧигиринщиниКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
🧘 Фортеця духу та баланс тіла: Центр життєстійкості провів тренінг про кордони та заняття з йогиКоманда Центру життєстійкості м. Чигирин розповідає про насичений день, протягом якого учасники клубу «Разом» на практичному тренінгу вчилися захищати свої особисті кордони, а відвідувачі заняття з йоготерапії відновлювали внутрішній баланс та знімали фізичну напругу за допомогою м’яких вправ і дихання. Особисті кордони - це не стіни, а спосіб зберегти свою цілісність🪄💫Сьогодні в Центр життєстійкості м. Чигирин відбулося чергове засідання клубу "Разом", присвячене актуальній темі для кожного - "Кордони і дистанція".Це був не просто лекційний захід, а справжній інтерактивний тренінг із глибокими дискусіями, де разом ми вчилися відчувати, захищати та поважати власний простір. Адже вміння вчасно сказати "ні" або окреслити власну територію - це і є справжня турбота про себе та своїх близьких.🌿Розпочали з вправи-криголама, щоб налаштуватися на одну хвилю. Прислухалися до внутрішнього стану "тут і зараз". 🧵Наочно досліджували, де закінчується наше "я" і починається простір іншого, закріплюючи розуміння фізичних кордонів. 🗣У групах шукали шляхи виходу з непростих життєвих історій, спираючись на підтримку однин одного. 🧶Завершили зустріч вправами, що допомогли відчути єдність та важливість підтримки.Ми детально розібрали, що наші кордони - це наша фортеця, яка включає фізичні і емоційні (психологічні) кордони.🙌Дякуємо всім учасникам за активність, щирість і готовність працювати над якістю свого життя. Бути собою та поважати простір іншого - це основа справжньої довіри та міцних стосунків.До зустрічі на наступних засіданнях клубу "Разом"!🤗 🧘♀️ Чергове заняття з йоготерапії в Центр життєстійкості м. ЧигиринПід час заняття учасниці працювали з диханням, виконували м’які вправи і приділяли час відновленню тіла й внутрішнього балансу 🌿Йога допомагає зняти напругу, покращити самопочуття, розвивати гнучкість і знаходити час для турботи про себе 🤗Дякуємо всім за спільну практику, теплу атмосферу та гарний настрій 🤝 #ЦЖ_ЧигиринКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
🥈 Наздоганяємо лідера: перемога у 5-му турі вивела ФК «Чигирин» на чисту другу сходинкуОрганізатори першості «TEVITTA-Ліга» Черкащини з футболу оприлюднили результати поєдинків 5-го туру серед команд першої ліги, які відбулися в неділю, 31 травня. Наш ФК «Чигирин» порадував уболівальників чудовою грою та впевнено переміг команду «Рось» із Корсуня-Шевченківського з рахунком 3:1. В інших матчах туру зафіксували справжні розгроми: СК «Жашківська громада» на виїзді розтрощив СК «Ренет» із рахунком 7:1, а лідер чемпіонату ФК «Чорнобай» каменя на камені не залишив від смілянського «Патріота», забивши 13 сухих м'ячів. Футболісти «Граніту» зі Старих Бабанів цей тур пропускали. Згідно з оновленою турнірною таблицею, завдяки цій надважливій перемозі ФК «Чигирин» одноосібно піднявся на друге місце чемпіонату. Наша команда має в активі 8 очок після 4 ігор (2 перемоги, 2 нічиї) та залишається одним із трьох клубів ліги, які йдуть без жодної поразки в сезоні, поступаючись лише лідеру з Чорнобая.#Чигиринський_спортКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
🍲 Безоплатні гарячі обіди для школярів: Валерія Яненко про деталі Конгресового діалогу з урядовцямиНачальниця Черкаської РВА Валерія Яненко розповіла про свою участь разом із головами громад у Конгресовому діалозі з членами Уряду та Прем’єр-міністром, де головну увагу приділили фінансовому забезпеченню безкоштовних гарячих обідів для школярів та модернізації шкільних харчоблоків на місцях. Забезпечення дітей повноцінним гарячим харчуванням у закладах освіти залишається одним із важливих напрямів державної політики, адже безпосередньо впливає на здоров’я школярів та якість освітнього процесу. Разом із головами територіальних громад Черкаського району долучилася до Конгресового діалогу, присвяченого питанням безоплатного гарячого харчування у закладах загальної середньої освіти, за участю Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко та членів Уряду. Під час діалогу обговорили подальше впровадження реформи шкільного харчування, фінансове забезпечення відповідних програм, оновлення харчоблоків та створення сучасних умов для учнів у закладах освіти. Окрему увагу приділили практичним аспектам реалізації цих ініціатив у громадах, наявним викликам та шляхам їх вирішення, аби якомога більше дітей мали доступ до безоплатних гарячих обідів. Конгресовий діалог став майданчиком для конструктивного обговорення актуальних питань між представниками центральної влади та громад. Саме така взаємодія допомагає ефективніше впроваджувати державні ініціативи на місцях і спільно працювати над створенням належних умов для навчання та розвитку дітей.
#ЧеркаськаРДАКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
⚔️ Ексочільник Чигиринщини, а нині керівник ТЦК Володимир Клименко передав посмертні відзнаки рідним захисниківЗа інформацією Звенигородської РВА, у стінах установи відбулася церемонія вручення державних нагород родинам військовослужбовців, які віддали життя за волю України. Посмертні відзнаки рідним героїв передали очільник РВА Юрій Піковський та керівник районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Володимир Клименко — колишній голова Чигиринської райдержадміністрації, який зараз очолює військкомат на Звенигородщині. Орденом «За мужність» III ступеня посмертно відзначили воїнів зі Шполянщини: солдатів Владислава Лимаренка (с. Кримки), Олега Степашка (с. Лебедин) та Валентина Кувіту (с. Сигнаївка). Також медаллю «Захиснику Вітчизни» посмертно нагородили шполянина Віталія Орешина. Державні та військові відзнаки отримали й родини інших полеглих бійців району. Громада схиляє голови перед пам'яттю земляків.Канал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
🇱🇹🤝🇺🇦 Нові горизонти співпраці: Чигиринська громада долучилася до зустрічі з литовськими партнерамиЧигиринська міська рада повідомила про онлайн-зустріч громад-партнерів литовського муніципалітету Електренай, під час якої міський голова Віктор Харченко подякував партнерам за солідарність, а Посол України в Литві Ольга Нікітченко відзначила важливість такої міжмуніципальної співпраці для побудови європейського майбутнього.Чигиринська громада взяла участь в онлайн-зустрічі громад-партнерів Електренайського муніципалітету Литовської РеспублікиДо заходу долучилися Посол України у Литві Ольга Нікітченко, мер Електренайського муніципалітету Gediminas Ratkevičius, представники Електренайської, Корсунь-Шевченківської та Жовківської громад.Пані Посол відзначила важливість таких зустрічей для зміцнення українсько-литовського партнерства, розвитку міжмуніципальної співпраці та підтримки України.Литовські партнери висловили захоплення мужністю українського народу, який сьогодні захищає свободу всієї Європи. Водночас вони щиро сподіваються, що наступна зустріч відбудеться вже під мирним українським небом.Міський голова Віктор Харченко висловив щиру вдячність литовському народу та громаді Електренай за підтримку України, солідарність і відкритість до співпраці у цей непростий час.Для Чигиринської громади така співпраця є надзвичайно важливою, адже справжнє партнерство - це не лише підтримка, а й спільне прагнення розвивати громади, зміцнювати дружні зв’язки та будувати мирне європейське майбутнє.Протягом зустрічі звучали зворушливі музичні виступи литовських та українських творчих колективів - як символ дружби та віри у Перемогу.Щиро дякуємо Toma Žilinskytė за організацію та координацію заходу. Висловлюємо вдячність литовським партнерам за дружбу, підтримку та єдність!
#Чигирин_партнерствоКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину
🕯 На щиті повертається Герой: Чигиринщина прощається з Павлом Рясиком, який два роки вважався зниклим безвістиУ Чигиринській міській раді закликають жителів завтра об 11:45 утворити «живий коридор» через центр міста, щоб гідно зустріти кортеж та віддати останню шану земляку Павлу Рясику, який загинув у червні 2024 року під час виконання службових обовʼязків.
🕯️Ще одна гірка втрата у нашій громаді. Після довгої тиші додому на щиті повертається наш земляк — РЯСИК ПАВЛО ВАСИЛЬОВИЧ, який вважався безвісти зниклим із червня 2024 року.‼️ЗУСТРІЧАЄМО ЗАГИБЛОГО ГЕРОЯ РЯСИКА ПАВЛА ВАСИЛЬОВИЧА‼️Завтра, 29 травня, об 11:45 кортеж із тілом нашого земляка - Павла Рясика, який загинув під час виконання службових обовʼязків, рухатиметься від моргу Чигиринської лікарні по вулицях Фундукліївська та Богдана Хмельницького через центр міста Чигирин.Просимо жителів громади віддати останню шануГерою та сформувати «живий коридор».‼️Церемонія прощання із захисником відбудеться цього ж дня о 12:00 у Храмі святих апостолів Петра і Павла. Поховання на Новому кладовищі.
#Воїни_ЧигиринщиниКанал "Чигиринщина"| Ми у Facebook ✅ Повідомити новину