Джерело
CarFinder | Мовить Crew 🫡 | Останній рік мій ОСББ підняв тариф до 9.5 грн за кіловат в паркінгу. В...
745 Охват/переглядів
2025-10-08 08:11
Повідомлення №484
Останній рік мій ОСББ підняв тариф до 9.5 грн за кіловат в паркінгу. Витрати середні як і були - біля 20 на 100. Тобто, 190 грн на 100 км. За рік і 25 тисяч пробігу виходить 47500 грн.Традиційно порахую якусь умовну 3 літрову BMW з витратами 13л на сотню - 845 грн 95го Mustang, що на 25 тисяч дасть вектор в 211250 грн, при умові що пальне так само як і моя електрика буде сталою в ціні (ну не буде ж, але ок). 211-47=164кгрн економії тільки на «проїзді». В решті: все кайф, все ще можна рекомендувати, особливо при можливості власної зарядки вдома чи біля офісу, а ще краще по нічному тарифу в приватному будинку (взагалі було б 13 тисяч грн за рік і 25 тисяч пробігу).Якщо користуватись публічними швидкісними зарядками, витратили б ви тисяч 90, проти 211 - все ще дуже ок. І не забуваємо, що на ДВС ми б зробили 2-3 ТО за цей пробіг, і чим довше б катали, тим дорожче вони стають (колодки, диски). У випадку швидких BMW та будь-якого преміуму, вартість ТО, окрім нульового, далека від очікувань типу «замінив масло за 100 долл». Там набігають тисячі.Основне: я не купував електро для економії, хоч і отримав її.Навіть потужні спортивні машини тепер не про динаміку. Про вихлоп, про ці feelings, але не про прискорення, яке в електро вже нагрібає, а в ДВС десь по дорозі від педалі газу до двигуна та турбіни. «А машина ж подешевшала ж люто!»…