Оштрафовано батьків двох школярок за булінг вчителів у соцмережах Бориспільський міськрайонний суд Київської області розглянув дві справи про булінг щодо педагогів навчальних закладів, вчинений неповнолітніми ученицями через соціальні мережі.В одному з випадків учениця Бориспільського ліцею імені Юрія Головатого поширила в соцмережах інформацію, яка принижувала честь, гідність та ділову репутацію вчителів закладу. Суд визнав такі дії психологічним насильством стосовно учасників освітнього процесу та кваліфікував їх як булінг.Інша справа стосувалася учениці 9 класу Щасливського академічного ліцею. Школярка опублікувала у TikTok відео з фотографіями педагогів, додавши до нього образливий музичний супровід і нецензурну лексику. На думку суду, такі дії могли завдати шкоди психологічному здоров’ю потерпілих та є проявом булінгу із застосуванням електронних комунікацій.Оскільки правопорушення були вчинені неповнолітніми віком від 14 до 16 років, то штарф у 850 грн та судовий збір мають сплатити батьки .
Розвиток адаптивного спорту обговорили сьогодні на засіданні комісії Бориспільської районної ради з питань гуманітарного напряму, зокрема проєкт «Спортивний простір єдності». Про це повідомила голова комісії, депутат Бориспільської райради Юлія Семенова«Цей проєкт є надзвичайно важливим і показовим прикладом того, як спорт здатний об’єднувати людей, формувати спільну силу, взаємну підтримку та повагу до наших ветеранів», - повідомила Юлія Семенова.До участі в засіданні комісії долучився Анатолій Белев, голова футбольного клубу «Спартак», котрий уже успішно реалізує проєкт «Спортивний простір єдності» на Одещині.За словами Юлії Семенової «надзвичайно цінною стала можливість обмінятися досвідом та обговорити перспективи подальшої співпраці». Особливу увагу приділили розвитку 13 спортивних напрямів, спрямованих на фізичну та психологічну реабілітацію ветеранівДепутати райради переконані, що саме через такі ініціативи ми створюємо сильну, згуртовану громаду,де кожен відчує підтримку, повагу та вдячність
З 15 червня на території Київської області посилюється контроль за дотриманням габаритно-вагових норм під час вантажних перевезень. Про це повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник.Він наголосив, що збереження доріг Київщини та безпека дорожнього руху — це питання, яке потребує постійної уваги та системної роботи.«Саме тому з 15 червня на території Київської області посилюємо контроль за дотриманням габаритно-вагових норм під час вантажних перевезень. Спільно з Укртрансбезпекою системно працюватимемо над тим, щоб перевізники дотримувалися встановлених вагових обмежень, а дороги Київщини не руйнувалися через перевантажений транспорт. Це рішення спрямоване на збереження дорожньої мережі області та підвищення безпеки для всіх учасників руху», — зазначив очільник КОДА.До контролю буде залучено понад 60 інспекторів, на автошляхах працюватимуть 30 екіпажів. У разі виявлення порушень застосовуватимуться передбачені законом заходи реагування та штрафні санкції.
📹Нові контракти для ЗСУ: депутати і військовий про реальність і не реальність виконання ідеї ФедороваНародні депутати в етері Радіо Свобода підтвердили дані, які опинились у розпорядженні редакції. Мотивацією для укладання контрактів для проходження служби мають бути доплати за «знищення противника», «захоплення позицій» і т.д.🔺Олександр Федієнко, народний депутат України, «Слуга Народу» підтвердив цифри, які раніше опублікували на сайті Радіо Свобода:«Тобто безпосередньо військовослужбовець, який на передовій в піхоті, з урахуванням всіх отих надбавок, може отримати в місяць приблизно від 300 до 450, пам'ятаю, тисяч гривень».
🔸Юлія Сірко, народна депутатка фракції «Голос» додала також інші дані, які дізналась після зустрічі з міністром Федоровим:«Його ідея – перевести всіх на дворічні контракти. Після двох років буде період бронювання. Не була мова про те, скільки на передовій, була мова від 12, здається, до 18 місяців бронювання. Демобілізації перш за все підпадають ті, хто служить з 2014 року і ті, що з 22-го року також».
🔸Дмитро Кащенко, полковник ЗСУ у відставці, Герой України назвав ідею Михайла Федорова цікавою, але з долею популізму:«Бо ми не маємо достатньо фінансів. Ми ж розуміємо, що виплати ці бойові 400 тисяч. Людина, яка знаходиться в траншеї 2, 3, 4 місяці. Як вони будуть нараховуватися ці 400 тисяч? Людина, наприклад, сьогодні він приймав участь в бойових діях, тобто на нього ж наступала піхота. Він отримає 400 тисяч, а завтра піхота не наступає, атакують тільки дрони, міни,снаряди чи КАБи, то він не отримає 400 тисяч? Тобто немає деталізації, як це буде проходити».
❤️Радіо Свобода. Підписуйтесь
У Борисполі чоловіка засудили на 15 років за державну зрадуЧоловіка з Борисполя засудили на 15 років позбавлення волі за державну зраду. Він передав російському представнику за гроші геолокацію та зображення об’єктів критичної інфраструктури, військових об’єктів, і госпіталю для ветеранів війни. Винного оголосили винним за ч. 2 ст. 111 КК України та призначили покарання з конфіскацією майна. Громадянина тримають під вартою, поки вирок набуває законної сили.20 травня 2026 року колегією суддів Бориспільського міськрайонного суду Київської області оголошено вирок чоловіку, який обвинувачується у державній зраді. Про це повідомляє пресслужба суду.Обвинувачений громадянин Б. за період із 3 квітня по 2 травня 2024 року з власної ініціативи, використовуючи свій мобільний телефон, у за стосунку «Telegram» відправляв представнику Російської Федерації за грошову винагороду відзняті фото та відео матеріали щодо місця розташування госпіталю для ветеранів війни Полтавської обласної ради, місця розташування об’єкту критичної інфраструктури, військових об’єктів Полтавської та Київської областей, надіслав геолокацію та окреслив приблизні масштаби місця, де знаходиться ДТЕК Київські регіональні електромережі.Обвинуваченого Б. визнано винним у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, та призначено йому покарання у виді 15 (п’ятнадцяти) років позбавлення волі, з конфіскацією майна, яке належить йому на праві власності.До вступу вироку суду в законну силу запобіжний захід відносно гр. Б. залишено у вигляді тримання під вартою.
У Борисполі в районі Зоряний мешканці повідомляють про випадки жорстокого ставлення підлітків до безхатька.Про цю ситуацію написала Світлана Ходаченко. За її словами, чоловік давно відомий мешканцям району — він пересувається зі своїми речами, іноді перебуває на зупинках або в парку, однак не поводиться агресивно, не конфліктує з перехожими та не просить грошей.Втім останнім часом, як зазначає авторка допису, групи підлітків почали відкрито знущатися з нього.
«Групи підлітків відкрито знущаються з беззахисної людини — поводяться агресивно, принижують, переслідують та кидають у людину палки і каміння», — йдеться у дописі.Світлана Ходаченко наголошує, що проблема значно ширша, ніж просто питання безпритульності.«Мова вже не лише про безпритульність чи складні життєві обставини окремої людини. Мова про рівень жорстокості та агресії, яка формується серед дітей і підлітків», — написала вона.За словами авторки допису, вона особисто викликала поліцію після того, як уночі почула крики на вулиці.
Напередодні Дня Сил спеціальних операцій на Київщині відбувся спеціалізований молодіжний військово-патріотичний вишкіл «Воїн-Вовкулака».Вишкіл присвятили командувачу 1-ї Повстанської армії УНР Ільку СтрукуПрограма поєднала лекції, практичні заняття та навчальні модулі. Учасники дізнавалися про постать і феномен Ілька Струка, вчилися діяти злагоджено в команді, опановували основи зброєзнавства та правила безпечного поводження зі стрілецькою зброєюОкремий блок був присвячений основам тактичної медицини та евакуації поранених. Також відпрацьовувалися тактика малих груп, орієнтування на місцевості, організація засідок, мінна безпека та робота з макетами вибухонебезпечних предметів. Крім того, учасники навчалися застосовувати засоби зв’язку, БпЛА, а завершальним етапом стала симуляційна командна тактична граПроведення таких вишколів допомагає молоді усвідомити реалії сучасної оборони, формує стійкість та відповідальність за державу, а також зміцнює зв’язок між поколіннями українських борців за незалежність
То є всьо піздьож - я вам доповідаю, любі мої людиноподібні - з тих, що вам - як і мені - "пощастило" носити "піксель" чи "мультик" та бути гвинтиком найдієвішого механізму геополітичного впливу під назвою "Сили Оборони України" (Uncle Sam needs you, ага).Тринадцятий рік війни. П'ятий рік повномасштабного. Вже всі все для себе вирішили - хто вони, що вони, для чого вони і з якого вони боку... Ні, я знаю, що є хлоп'ята, які чекають свого повноліття, аби долучитися до лав СОУ, але... По-перше, тих хлоп'ят небагато - у порівнянні з кількістю шматків протоплазми, які не долучаться до війська за жодних умов - незалежно від віку. По-друге, мені, блядь, страшно і гірко через те, що ця вісімнадцятирічна дітлашня взагалі має таку життєву опцію - бути дотичною до благородної справи захисту Батьківщини.Більшість (ах, як же я "люблю" це визначення) вже давно вирішила для себе - покласти хуй на ту благородну справу, на ту Батьківщину і на ті Сили Оборони, що завдяки їм "більшість" ця їбана має змогу спокійно жерти, випорожнюватись і трахатись.Тому я і кажу - що все це "піздьож": про "завдяки тобі", про "дякую за службу", про "ППО - боги"... Більшість вже не сере цеглинами від жаху перед ордою. Більшість вже широко роззявляє єбасос - про права, про поганих ТЦК, про "пускай сначала дєті діпутатав/сначала мєнти/сначала пракурори"!Оця мантра про дітей депутатів/поліцію/суддів/і-ще-хуй-зна-кого - моя улюблена. Тому що шлунок на ніжках, що цю хуйню транслює - за жодних умов не піде воювати - хай навіть до війська долучаться усі без винятку діти депутатів, внуки депутатів, самі депутати, дружини депутатів, коханки депутатів, собаки депутатів, коти депутатів, хом'яки та папуги депутатів, а також Національна поліція повним складом, усі - без винятку - судді, усі - без винятку - прокурори, чиновники і усі без винятку персонажі мантри, що перераховуються після "пускай сначала..." Все одно - конкретно цей шматок протоплазми, що з перекривленим єбалом пиздить "пускай сначала..." - він не піде воювати. Він завжди знайде, про кого сказати "пускай сначала..." Навіть якщо б цих шматків протоплазми залишилося всього лише два - кожен з них би вказував на іншого і волав "пускай сначала..." Але їх - цих уйобків - не два. Їх мільйони. Тому, панове, коли вам говорять про "розкол суспільства" - можете сміливо відповідати фразою-вакциною від токсичних довбойобів, а саме: "Йди нахуй!"Немає ніякого "розколу". Суспільство, нація - бореться. Біомаса - жере, випорожнюється, трахається... фактично, паразитує на суспільстві. Так що, панове, диспозиція наступна: ми обов'язково переможемо... але нам за це не подякують. Втім, на вдячність протоплазми мені абсолютно похуй.📝Vasyl Mulik
Розпочинаємо реформу армії. Протягом квітня були погоджені ключові напрямки реформи: військове командування та уряд визначили формулу змін. Зараз, у травні, відбудеться погодження всіх ключових деталей. У червні реформа стартує, і вже в червні повинні бути перші результати, зокрема у сфері фінансового забезпечення солдатів, сержантів та командирів Сил оборони України.Перше: поставив завдання відчутно збільшити грошове забезпечення з урахуванням принципу справедливості, а саме – бойові завдання на першій лінії, реальний бойовий та управлінський досвід, ефективність військовослужбовця повинні гарантувати збільшення виплат. Мінімальний рівень має бути не менше ніж 30 тисяч гривень для тилових посад. Для бойових позицій – більше в рази. Для українських командирів, бойових сержантів та офіцерів – достойний та відчутно підвищений рівень виплат.Друге: особлива увага – піхотинцям. Український піхотинець, який тримає на собі лінію фронту, має відчувати, що наша держава реально його поважає. Доручив забезпечити впровадження спеціальних контрактів саме для наших піхотинців із виплатами в рамках 250–400 тисяч гривень у залежності від виконання бойових завдань.Третє: будуть змінені підходи до комплектації наших підрозділів особовим складом та управління людьми. Доручив посилити контрактну систему в Силах оборони таким чином, щоб завдяки розширенню контрактної складової забезпечити визначені терміни служби й можливість – починаючи вже з цього року – поетапного звільнення зі служби тих, хто був мобілізований раніше, на основі чітких часових критеріїв. Доручив військовому командуванню та міністру оборони України обговорити реалізацію реформи з нашими бойовими командирами та врахувати їхні пропозиції в роботі над деталями реформи. На наступний тиждень очікую доповідь по конкретних кроках у реалізації реформи, зокрема щодо графіка підвищених виплат, починаючи з червня, та системи оновлених контрактів.Слава Україні!
УП опублікувала стенограму раніше невідомої частини «плівок Міндіча». Журналіст Михайло Ткач зачитав розшифровку трьох розмов, де, за його словами, фігурують Тимур Міндіч, колишній перший радник президента Сергій Шефір, жінка на імʼя Наталія та Рустем Умєров, який тоді був міністром оборони. Ось головне з них:🔴Перша розмова між нібито Міндічем та Шефіром датована 30 червня 2025 року. В ній вони обговорюють підозру ексміністру нацʼєдності Олексію Чернишову. Зокрема, «Шефір» каже, що «все нормально, у Льоші є аграрії, які офіційно закриють», на що «Міндіч» відповідає, що в «аграріїв стільки нема» — мова про заставу в 120 млн грн, половину з яких зрештою внесла дніпровська компанія. Також вони згадували про Кісєля і Сову — ймовірно, народних депутатів, які, як каже Ткач, віддають половину «якихось заробітків» Шефіру. Юрій Кісєль зараз фігурує в справі про виплати парламентарям у конвертах.🔴У другій розмові з Наталією від 1 липня 2025-го обговорюють заморозку будівництва маєтків кооперативу «Династія» (УП стверджує, що там можуть бути будинки самого Міндіча, Чернишова, Єрмака і, ймовірно, Зеленського). У ній «Міндіч» побоюється, що через підозру Чернишову слідство вийде на весь кооператив. 🔴Третя розмова між начебто Міндічем та Умєровим датована 8 липня 2025 року. За словами УП, вони говорили після того, як президент Зеленський повідомив Умєрову, який тоді ще був міністром оборони, про намір призначити його послом України в США. Спочатку вони нібито обговорюють те, що на місце Умєрова пропонують призначити чинного на той час прем'єра Дениса Шмигаля. Потім переходять до обговорення справ компанії Fire Point: «Міндіч» скаржиться «Умєрову», що компанію недофінансовують; також вони обговорюють продаж 33% компанії іноземним інвесторам.@babel