Джерело
BookTusya 📖 | Сьома ранку - це чудовий час, аби дізнатись щось нове, тож я відкрила ...
115 Охват/переглядів
2024-11-12 06:13
Повідомлення №1397
Сьома ранку - це чудовий час, аби дізнатись щось нове, тож я відкрила для себе феномен афантазії. Це такий психофізичний стан, за наявності якого людина не має здатності усвідомлено створювати образи перед «мисленнєвим поглядом». Тобто, кажучи простими словами, люди, в яких присутній цей феномен, не бачать «картинок» в голові🫡 В тік тоці часто можна зустріти відео про те, як хтось уявляє той чи інший сюжет книги чи самих персонажів, що вони справді здатні читати щось, наче дивляться фільм. Особисто я до цих людей не відношусь, і в мене в голові майже не виникає якихось повноцінних образів, я просто не вмію «бачити» те, шо читаю. Для того, щоб скласти загальну картину, зазвичай, мені доводиться спиратись на арти чи відео інших читачів, від того вже відсіювати те, що менше підходить, і з чим я більше згодна. Тобто, я заходжу, наприклад, в пінтерест, вводжу назву книги, і потім вже шукаю собі щось підходяще. Я просто не здатна уявляти це самостійно, мені потрібен матеріал, на який я можу спиратись. Така ось особливість мозку і приблизно так працює афантазія 🤯 Люди, які бачать фільми, уявляють повноцінні образи, створюють свої касти, арти - ви круті ❤️*якщо цікаво, в інтернеті є трохи інформації про афантазію, а також протилежний феномен - гіперфантазію ❤️*ще буду рада, якщо хтось відгукнеться на цей пост, і поділиться тим, як процес читання відбувається у вас. Дякую❤️