Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Artefact Review
Додано 14 лип 2024

Artefact Review

@Artefact_Review
Кількість підписників: 312
Фото: 733
Відео: 42
Посилання: 308
Опис:
Artefact Review — медіа конструктивної журналістики. Пишемо не новини, а огляди подій, аби ви мали більше контекстів та корисну інформацію. Показуємо, як вирішувати ті, чи інші питанння на основі аналітики та достовірних даних.

👥 Кількість підписників

312
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: +1
Середній/Місяць:: +3

👁️ Середній перегляд на повідомлення

173
Середній/День:: 44
Середній/Тиждень:: 228
ERR: 55.45%

📊 Кількість повідомлень на день

0.5
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.4
Середнє за день: 0.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 534 25-10-19 10:56
Сьогодні українська культура - це надійний тил для наших військових, адже музиканти, художниці, поети та івент-менеджери все частіше обʼєднуються на одній сцені, проводять фестивалі та події, збирають кошти на потреби Збройних Сил України. І от у Києві, 11 жовтня 2025 року підрозділ “Чорне Крило”, який воює у складі Батальйону Безпілотних Систем 116 Окремої Механізованої Бригада разом з Лілу 45, Інгерт, київськими дід-жейками, літературознавицями, стилістками та художницями провели благодійно-культурну подію “ПІД КРИЛОМ”, аби зібрати кошти на закупівлю ФПВ-дронів. Журнал “Артефакт” завітав на цю подію, а наш редактор Роман Коржик став учасником івенту - ведучим заходу. Ми зробили невеличкий репортаж, в якому показали як літературознавство, мистецтво, етнографія, електронна музика та інді-рок обʼєднуються, аби допомогти Збройним Силам України в боротьбі за Незалежність та свободу українського народу. Аби продовжити підтримку ЗСУ, ми відкрили допоміжню банку для підрозділу “Чорне Крило”. Сума - 5 тисяч гривень. Дивіться це відео, поширюйте його та надсилайте донати для підрозділу “Чорне Крило”. Посилання на банку - в описі під відео!
👁 122 25-09-26 12:34
ПЕС ПАТРОН та Катерина Білокур - зробили колаборацію! Це зараз модно в українському культурному просторі - фітувати. Нещодавно живий Пес з ДСНС - Патрон і давно покійна, царство небесне, народна художниця Катерина Білокур, опублікували спільну роботу. 1950 року пані Катерина намалювала картину, яку назвала «Снідання». Мистецтвознавці з Національного музею декоративного мистецтва України якось розповідали, що на цій картині Катерина Білокур створила своєрідну ідилію сільського сніданку. Зображені прості й невибагливі об’єкти побуту, виокремлені світлом із затемненого тла. На краю стола – згорнута скатертина, на якій лежить гаряча житня хлібина, яку щойно витягли з печі, відрізали скибку і поклали поряд з мискою свіжозвареної паруючої картоплі, редискою, солоними огірками. Не менш гармонійно художники The Daily History вписали туди Пса Патрона, шашлики на шампурах та цікаву міфологему про рабів Кремля. І все це - у естетичній парадигмі давньогрецької літератури, в дусі Іліади та Одіссеї! Якщо ви хочете, аби ця картина прикрасила вашу кімнату чи стала принтом на футболці - пишіть @roman_korzhyk
👁 95 25-08-14 17:05
АНАРХІСТИ У ЖИТОМИРІ: федерація робітників гнутих меблів та їх політичний двіж на вулицях містаЖитомира не існує. А от гнуті меблі в Житомирі - існують, ще й як існують! Містичне Полісся - це бурхливе море лісових масивів, де розкинулися острови тартаків, лісорубних майстерень та пилорам. 🟥1905 року кінні екіпажі щодня доставляли у Житомир деревину, з якої прості робітники гнули бильця та орнаменти, котрі прикрашали дивани, шафи та скрині у маєтках місцевої аристократії. І тут у Житомир вриваються анархісти! 🧨Вони бачать, що робітники батрачать у меблевих майстернях як чорти, а отримують за свою працю копійки, що й хліба не купиш. Тому анархісти йдуть працювати у ці меблеві майстерні та починають агітувати робітників до боротьби за трудові права! 🟥Для якісної агітації потрібні брошури, газети - себто медіа, преса. Доступ у типографії для анархістів - закритий, там поліція та продажні ліберали панують. ⚙️Але, слава Прудону, один житомирський анархіст має у своєму блокноті креслення гектографа! Гектограф - це такий пристрій, який є маленьким друкарським відтискачем і його можна зробити самотужки! 🏴Житомирські анархісти виготовляють гектограф та друкують там 300 односторінкових газеток. Ця андеграундна преса швидко роздається робітникам і вуаля: за тиждень в Житомирі починає свою діяльність «Федерація робітників гнутих меблів»! 🏴Учасники федерації збираються на таємні засідання, де слухають лекцію про ідеї анархізму, читають нові випуски газет та планують більш радикальні дії. Вже за два тижні житомирські вулиці повняться робітниками, які несуть чорні прапори і транспаранти. 📣Анархісти змогли підняти на повстання 500 робітників деревообробних майстерень. В результаті страйку буржуї задовільнили вимоги анархістів: робочий день було скорочено на 2 години, в заробітна плата робітників зросла приблизно на 30 відсотків. Як пише історик Віктор Савченко, житомирські анархісти змогли організувати декілька акцій протесту й за межами міста - в селах житомирського повіту й в місті Бердичів. 🧲Ось такі історія друзі! Українські анархісти ще 120 років тому вийшли на арену боротьби за права робітників і змогли досягти певних успіхів у цій нелегкій справі! 📸А на колажі, що ілюструє цей матеріал - ви бачите Арона Барона, юного анархіста який народився на Житомирщині і вже у віці 15 років двіжував у бригаді анархістів, бився з поліцією та вів боротьбу за свої анархістські ідеали! 📣Підписуйся на газету @thedaily_anarchism щоби не провтикати початок революції!
👁 70 25-08-13 08:22
Доброго ранку, друзі! Починаємо новий день - новою рубрикою, яка зветься «Час охуєнних історій». І ця історія дійсно охуєнна! Жив такий собі чувак, якого звали Отто Вітте. Він працював мандрівним циркачем. І одного дня вирішив стати циркачем політичним. 1913 року маленька країна під назвою Албанія нарешті здобула омріяну незалежність. Провідні європейські країни хотіли, щоби нову державу очолив хтось із Берліну, Парижу чи Лондона. Мусульманська партія всередині Албанії хотіла бачити на чолі нового політичного утворення родича Османського імператора, хоча саме Туреччина нещодавно керувала Албанією. Цирковий акробат Отто Вітте якраз приїхав гастролювати в балканську країну. Взявши свіжої преси та усівшись за чашкою свіжої кави, циркач уважно читав новини і побачив, що до Албанії на коронацію їде турецький принц Халім Едінне. 📸Отто читав газетні шпальти і дивився на фото майбутнього короля ніби у дзеркало: вона з турецьким принцом були схожі як дві краплі води. 🟥І тут нашого акробата осяяло: він може прикинутися принцом і очолити країну. Обговоривши цю ідею з колегами по цирковій трупі, Отто і друзі взялися до дії: вони телеграфували у місцеві газети й повідомляли, що днями принц прибуде на коронацію. Паралельно, команда циркачів купила генеральський костюм, медалі та підготувала Отто до коронації. Циркачі організували парад у центрі міста. Лже-короля Отто Вітте зустріли як справжнього правителя. Народ вітав володаря, його урочисто відправили у королівський палац. 🏴5 днів фейковий король Албанії керував країною. Він підвищив зарплату військовим, поліції, аби ті його шанували. За цей час Отто встиг здійснити 25 статевих подвигів: саме стільки жінок було у гаремі албанського короля. 📸Коли в Берліні побачили газетні публікації, то швидко зрозуміли, що це самозванець, адже на вищому міжнародному рівні було досягнуто угоди, що турецький принц не має права претендувати на престол, а країну очолить німецький князь Вільгельм Від. Отто встиг дізнатися, що його їде заарештовувати новий уряд, оперативно пограбував державну казну, запхав гроші в мішки та втік з Албанії. 🧨Ось так: 5 днів на чолі країни був цирковий акробат, людина з шоу-бізнесу. Тому тренд на шоуменів у політиці задав не Трамп, не Макрон, не Зеленський, не Хавʼєр Мілей, а Отто Вітте - цирковий акробат з Німеччини, який був нехай і фейковим, але королем Албанії! Підписуйся на @thedaily_history та читай офігенний історичний контент!
👁 39 25-07-25 18:08
Він організував у Бразилії бригаду анархістів, яка нападала на латифундії місцевих князьків-феодалів та визволяла робітників з рабських умов праці! Ось що буває, коли досліджувати історію української літератури. Вивчаючи поезію модернізму, ми натрапили на одне з перших українських угрупувань модерністів - «Молоду Музу». Іван Франко часто-густо ходив до них на читання і критикував молодих поетів за графоманію та віршомазання. Але для «молодомузівців» літератури була одним зі способів боротися із соціальною нерівністю. І один з цих письменників - Осип Шпитко зайшов у цій боротьбі дуже далеко…аж у Бразилію. Коли йому було 44 роки, а поети молоді до 55 років, він емігрував у Ріо-де-Жанейро. Побачивши там кричущу несправедливість, українець очолив бригаду анархістів та взявся до рішучих дій. 🟥Бразильські феодали не цуралися змушувати простих робітників до фактично рабської праці на кавових плантаціях, де ті працювали тільки за їжу. Плантації охоронялися озброєними солдатами з приватної охорони капіталістів і робітники не могли просто так утекти звідти. Але як то кажуть - клин клином вибивається. Осип Шпитко сформував бригаду анархістів, яка здійснювала раптові атаки на такі латифундії, обеззброювала або знищувала охорону і визволяла простих робітників. 🟥Український анархіст ідеально опанував португальську мову й крім визвольної трудової боротьби проповідував ідеї анархізму через літературу. Його прозу читала вся країна і вже на схилі років Осип Шпитко став класиком бразильської літератури. Його збірку оповідань «No tumulo da vida» досі вивчають у школах та університетах як зразкову літературу, що досліджує тематику соціальної боротьби. 🧨Ось так український анархіст і робітників визволяв і класиком Бразильської літератури став. 🏴Підписуйся на @artillinfo - журнал українських анархістів!
👁 47 25-07-22 17:40
САП і НАБУ полетіли у трубу В трубу імітації авторитаризму Українці з давніх-давен не люблять центральну владу. Так само частина українців любить лізти в центральну владу. Як писав Гегель: «Діалектика, діалектика: я хотів сантехніка, прислали - електрика…Найкращий наратив про ситуацію з НАБУ І САП такий: поки центральна влада грається у рейтинги, вибори, реформи чи корупцію-антикорупційний двіж, простий український мужик, проста українська жінка - воюють. Українці - це давній народ із глибокою силою. Якщо ЗСУ та всі сили оборони переможуть рашистів, то українці та українки повернуться до повсякденного життя. А повсякденне життя для нас - це лупати сю скалу центральної влади, кидати корупціонерів у смітники, купати президента і депутатів у гівні. Звісно, дуже прикро, коли центральна влада, рішали з партії регіонів та інші бюрократи користуються війною, аби й далі насолоджуватися розкошами, мандрувати у Монако та пити дороге іспанське вино, однак нам своє робить - боротися і побороти. В українців є три вороги: рашисти, центральна бюрократично-корупційна влада і внутрішній, як писав класик української культури Гоня. Тож обрий, якого з них долати першим…
👁 424 25-07-18 17:43
🟥Літературна квартира журналу «Артефакт» - новий культурний простір у центрі Львова! Що ми будемо робити? ▶️Синтезувати усі мистецтва з літературою! ▶️Створити новий тип художньої словесності! ▶️Берегти і досліджувати літературні традиції! Досліджуючи минуле, ми хочемо творити майбутнє. І ми готові робити це з митцями та глядачами прямо на наших квартирниках! 🏴19 липня, у суботу, запрошуємо всіх, хто читає журнал «Артефакт», до нас на квартирник. ⚙️Почитаємо вірші та поспіваємо пісень. Буде вільний мікрофон, виступити зможе кожен охочий! ⚙️ Покажемо Вам уривок з антивистави, котра є першим новим видом мистецтва у ХХІ столітті. І цей вид мистецтва створила команда журналу «Артефакт». ⚙️Буде класний бар з вином, коктейлями та пивом! ⚙️Презентуємо Вам нові концепції нових форматів подій, які проводитимемо у Літературній Квартирі! Приходьте о 18:00 на вулицю Кирила і Мефодія, 10. Телефонуйте співзасновнику «Літературної Квартири» Роману Коржику 099 76 46 506 Він вас зустріне особисто! Вхід - будь-який донат на розвиток простору! Обовʼязково приходь і будь серед перших, хто побачить новий простір! Бо в нас згодом буде ремонт, редизайн - матимеш із цим порівняти, якщо побачиш квартиру вже завтра!
👁 55 25-07-16 15:20
🏴Революція в США - ближче, ніж здається. Американські неонацисти скоїли теракт на території України: вони вбили полковника СБУ. 📣Про це пише видання The Guardian. Журналісти заявляють, що The Base - американське неонацистиське угруповування, взяло на себе відповідальність за вбивство українського спецслужбівця. Про це «База» повідомила у себе в телеграм-каналі. 🎯Дуже коротке ревʼю на «Базу»: існують з 2018 року, їх лідер - колишній підрядник Міністерства оборони США Рінальдо Наззаро. Вони працюють на спецслужби РФ та причетні до ракетних ударів кремлівського режиму по території України. Вони також є продовжувачами ідей «Ку-клукс-клану», пропагують расизм та велич білої раси. Крім того, американські неонацисти робили теракти на території Європи. 🟥Американська спецслужба ФБР припинила переслідування терористів «The Base». Простіше кажучи, відбувається повний треш: російські спецслужби платять американським расистам за політичні вбивства і теракти. А Дональд Трамп не хоче їх переслідувати. 🏴Тож ми закликаємо активних лівих - анархістів та антифашистів до фізичного опору тупоголовим расистам. Неонацизм має бути - на смітнику історії, а підприємства мають належати спільноті робітників, яка на тих підприємствах працює!Підписуйся на @artillinfo - журналістику низової ініціативи!
👁 44 25-07-10 17:25
Тамплієри губили мечі в річках, бо інакше як польський риболов знайшов у річці ту залізяку?Отака от смішна історія. Полський рибак зайшов у «Бєдронку», взяв пивка, лагер звичайний, трохи гіркий, чіпсонів із беконом, прихопив спініг та й попензлював до річки рибу ловити. Там було багато курва-бобрів, але це не спинило чоловіка, бо польська рибалка - то святе, так Папа римський Кароль Войтила казав по радіо «Марія». І Бог винагородив хороброго польського рибалку за мужність, терпіння і служіння: немов манна небесна, пронизана духом історичної доблесті, спустилася його з небес нагорода: Рибалка витягнув з каламутної води не рибину, як Ісус, а меч! Божий меч! Це був меч Тамплієрів. Ось така цікава новина друзі: у Польщі риболовлі справді витягнув з річки меч Тамплієрів. Про це пише українське видання НВ з посилання на польські медіа. Чоловіка звати Анджей Корпікевич. Ось що він сказав у коментарі журналістам: «Люди витрачають роки на пошуки подібних речей, але я натрапив на нього абсолютно випадково» Бажаємо пану Анджею світла, Божої благодаті та Ісусового вина і риби, оскільки це була не риболовля, а тамплієро-мечо-ловня…Друзі! Підтримайте нашу роботу донатом на банку моно! Підписуйся на @thedaily_historyhttps://send.monobank.ua/jar/7sygPaNAoG
👁 86 25-04-13 08:38
Симон Петлюра ніби чорне поле, засіяне зернами міфів, маніпуляцій та пропаганди.Погляди кожної людини формуються у дитинстві та юності. Й саме молоді роки майбутнього лідера Української Народної Республіки стали періодом, коли простий хлопець з Полтави зрозумів: український народ прагне створити власну державу й для цього потрібно три речі:Сильна армія.Освіта і культура українською мовою.Професійні революціонери, готові віддати життя за великі ідеї.Саме таким і став Симон Петлюра - творцем українського війська, організатором концертів, видавцем, журналістом, редактором.Його соціалістичні погляди аж ніяк не суперечили ідеям української незалежності, а революційна боротьба дозволила створити Українську державу, яка була втрачена через популізм та проросійські погляди його найближчих соратників.Викорчовуємо бурʼяни міфів, маніпуляцій та пропаганди у нашому новому відео та засіваємо широке поле української історії правдою та щирістю. Дивіться та поширюйте наше нове відео - інформаційна боротьба важлива!