Джерело
ОХТИРКА LIVE | З середини березня в Україні починається сезон збору березового соку. ...
912 Охват/переглядів
2025-03-18 14:40
Повідомлення №6830
З середини березня в Україні починається сезон збору березового соку. Однак у межах населених пунктів така діяльність заборонена. За порушення цієї заборони громадянам може загрожувати чималий штраф.Зазвичай, коли люди самостійно збирають сік для власних потреб, це може призвести до загибелі дерева. Досить часто це трапляється через те, що люди не враховують вік дерева та місце, де можна проводити збори. У результаті в середині берези починаються процеси гниття, грибкові захворювання, і дерево втрачає свої якості.Заготівля деревних соків у межах населених пунктів є порушенням пункту 4.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах, за яке передбачено покарання відповідно до ст. 152 КУпАП, і штраф для громадян становить від 850 до 1700 грн.За незаконний збір деревних соків у лісах порушників чекає покарання згідно зі ст. 70 КУпАП.Фахівці Державної екологічної інспекції закликають громадян та органи місцевого самоврядування не допускати видобутку деревних соків у межах населених пунктів та лісових масивів 🌱🍄🟫🪵