Джерело
ADASTRA ✨ | Google розглядає можливість постачання електроенергії з атомних електр...
1 700 Охват/переглядів
2024-10-03 18:00
Повідомлення №11894
🇺🇸 Google розглядає можливість постачання електроенергії з атомних електростанцій для своїх дата-центрівІніціатива Google, ймовірно, дасть поштовх розвитку безвуглецевих джерел енергії. З цією метою генеральний директор Google Сундар Пічаї також заявив, що його компанія збільшить свої інвестиції в сонячну і теплову енергетику.Американська компанія нарощує інвестиції в центри обробки даних, щоб краще розвивати і управляти своїми генеративними ініціативами в галузі ШІ. Її материнська компанія, Alphabet, у квітні-червні збільшила свої капітальні витрати приблизно на 90% порівняно з попереднім роком до 13,1 мільярда доларів на основі грошового потоку.Пічаї відповів на критику з боку деяких кіл про те, що Big Tech надмірно інвестує в ШІ. «Щоразу, коли відбувається велика зміна платформи, - сказав він, - ви інвестуєте більш непропорційно на ранніх стадіях, а потім знижуєте ефективність».Пічаї не згадав, де і коли Google може почати закуповувати електроенергію, вироблену на АЕС, але частина її може надходити зі США, де розташовані штаб-квартири компанії та її конкурента у сфері хмарних обчислень Amazon.com.У березні Amazon вирішила отримувати електроенергію з атомних електростанцій. У вересні було оголошено, що Microsoft закуповуватиме електроенергію на АЕС Три-Майл-Айленд у Пенсильванії, сумнозвісній через часткове руйнування, якого вона зазнала у 1979 році.🇯🇵 У 2022 році Google заявив, що до 2024 року інвестує 100 мільярдів ієн (680 мільйонів доларів США) в центри обробки даних та інші операції в Японії. Пічаї сказав, що бачить бізнес-можливості для роботів зі штучним інтелектом у старіючій Японії. «З часом, - сказав він, - ми будемо розглядати варіанти подальших інвестицій». Центри обробки даних, які працюють на відновлюваних джерелах енергії, є кандидатами для цієї стратегії