Одні плюси: вчені довели користь чотириденного робочого тижня

Такий графік зовсім не знижує продуктивність, як вважалося раніше.

У Великій Британії завершився експеримент, у рамках якого понад 60 компаній на 20% скоротили робочі години своїм співробітникам - протягом шести місяців вони працювали лише чотири дні на тиждень. І завдяки цьому їхній добробут і здоров'я покращилися. Результати дослідження опубліковані на сайті 4 Day Week Global.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Одні плюси: вчені довели користь чотириденного робочого тижня

Дослідження проводилося групою вчених із Кембриджського університету, Бостонського коледжу та британського аналітичного центру Autonomy. В експерименті брали участь близько 2 900 співробітників із різних галузей - від ІТ і фінансових послуг до охорони здоров'я.

Уже через три місяці після початку експерименту, коли керівники компаній підбивали проміжні результати, спостерігалися позитивні наслідки чотириденного робочого тижня. Вони підтверджували результати аналогічних, але менш масштабних проєктів у США та Ірландії.

А через півроку результати і зовсім були чудовими. 71% співробітників заявили, що у них знизилася втома від роботи, а 39% - відчували менше стресу на робочому місці.

Чотириденний тиждень також сприятливо позначився на балансі між роботою та особистим життям. Поєднувати "два життя" легше стало 62% працівників. Ще 60% зазначили, що новий графік дозволив їм більше часу приділяти своїм дітям.

Експеримент сприятливо позначився і на здоров'ї співробітників. Кількість лікарняних знизилася на 65%.

У виграші опинилися і компанії: звільнень стало менше на 57%, а доходи зросли в середньому на 1,4%. Це спростовує популярну думку, що скорочення кількості робочих днів знижує продуктивність і продуктивність.

Зазначається, що під час експерименту менеджери робили кроки для максимального використання робочого часу співробітників. Наприклад, скорочували кількість нарад і покращували процес передачі справ наприкінці робочого дня.

Більшість компаній уже висловили готовність продовжити програму. А 18 із них заявили, що тепер чотириденний робочий тиждень у них назавжди.

2023-02-23 23:05:46

Реклама

Binance
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula
👉 Інвестування у крипту та Bitcoin 👻 Ходл крипти на краще майбутнє! 🖖 Новини про кріпту та грощі-грошики 💼 Прибутковий крипто-портфель - то наше усе 👇👇👇 ЧАТ - https://t.me/+UPMp9lin_e81Yjgy - 🐥 Підписуйся 🇺🇦 Слава Україні!