Учені довели, що дівчатка дорослішають швидше за хлопчиків

Блиснути інтелектом вони теж можуть раніше.

Вчені з Національного інституту вивчення наркотичної залежності в Бетесді (США) виявили відмінності в розвитку мозку хлопчиків і дівчаток. Як виявилося, жіноча нервова система прогресує швидше. Результати дослідження опубліковані в журналі JAMA Network Open.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Учені довели, що дівчатка дорослішають швидше за хлопчиків

Це було перше дослідження в царині вікових змін структури мозку, в рамках якого американські нейрофізіологи спостерігали за перебігом розвитку одразу 8,9 тисячі дітей віком від 10 років і старше. Їх регулярно обстежували за допомогою магнітно-резонансного томографа (МРТ) і фіксували зміни в нервовій системі. Таким чином було виявлено статеві відмінності в характері нейронних зв'язків.

Результати підтвердили популярну думку, що дівчатка дорослішають швидше. У них справді раніше починає з'являтися вища щільність зв'язків між нейронами в центральній нервовій системі, які відповідають за роботу мозку в "режимі сну". Тобто, запускають розумовий процес, коли людина не діє. Це також впливає і на рівень інтелектуального розвитку дітей.

Вчені вважають, що відмінності закладаються ще на етапі розвитку плода в утробі матері й зумовлені еволюційними причинами.

Отримані результати можна буде використовувати для виявлення та відстеження у підлітків різних відхилень у пізнанні та поведінці. Вони також корисні при вивченні психіатричних і неврологічних розладів у дітей, додали вчені.

2023-02-23 23:00:41

Реклама

WhiteBit
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula
👉 Інвестування у крипту та Bitcoin 👻 Ходл крипти на краще майбутнє! 🖖 Новини про кріпту та грощі-грошики 💼 Прибутковий крипто-портфель - то наше усе 👇👇👇 ЧАТ - https://t.me/+UPMp9lin_e81Yjgy - 🐥 Підписуйся 🇺🇦 Слава Україні!