Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: [email protected]
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!

Учені: використання гаджетів у ліжку підвищує ризик безсоння майже на 60%

Причому те, що саме ви на них робите, виявилося не настільки важливим.

Перегляд відеороликів, листування в месенджерах і нескінченне гортання стрічки в соцмережах у ліжку можуть серйозно нашкодити сну. Такого висновку дійшли норвезькі дослідники, вивчивши поведінку більш ніж 45 тисяч студентів віком від 18 до 28 років. Згідно з результатами, опублікованими в журналі Frontiers in Psychiatry, використання будь-яких пристроїв з екраном у ліжку збільшує ризик безсоння на 59% і позбавляє в середньому 24 хвилин сну щоночі.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Учені: використання гаджетів у ліжку підвищує ризик безсоння майже на 60%

Більшість попередніх досліджень такого роду проводили серед підлітків. Нова робота спирається на дані масштабного опитування Students' Health and Well-being Study 2022, у якому брали участь студенти з усієї Норвегії. Учасники повідомляли, які пристрої та застосунки вони використовують у ліжку і як це впливає на їхній сон. Крім цього, дослідники проаналізували час відходу до сну, тривалість засинання, якість сну і рівень денної сонливості.

Примітно, що сам по собі вид активності - наприклад, перегляд соцмереж або серіалів - виявився не настільки важливим. За словами клінічного психолога Гуннхільд Йонсен Хьєтланд із Норвезького інституту громадської охорони здоров'я, на якість сну сильніше впливає загальний час, проведений перед екраном. Основна шкода, вважають учені, полягає в тому, що гаджети просто забирають дорогоцінні хвилини, призначені для відпочинку.

Хоча соцмережі традиційно вважаються особливо шкідливими для сну через їхній інтерактивний та емоційно збудливий характер, результати дослідження цього не підтвердили. Навпаки, студенти, які використовують такі платформи, іноді навіть повідомляли про вищу якість сну, хоча автори наголошують, що це не доводить причинно-наслідковий зв'язок - можливо, просто ті, хто спить гірше, обирають інші види активності.

Дослідження має й обмеження: вибірка включає лише норвезьких студентів, а отже, результати можуть не відображати ситуації в інших країнах і вікових групах. Крім того, низку екранних активностей було об'єднано в загальні категорії, що могло приховати більш тонкі відмінності.

Тим, хто страждає від проблем зі сном, фахівці радять скоротити використання пристроїв у ліжку або зовсім відмовлятися від них мінімум за 30-60 хвилин до сну. Це просте правило може допомогти поліпшити якість нічного відпочинку і знизити рівень втоми вдень.

2025-04-14 08:30:51