Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: [email protected]

Учені завершили дворічний проєкт із виявлення таємничої Дев'ятої планети

Пошуки звузилися.

Міжнародна команда астрономів завершила дворічний проект із пошуку гіпотетичної Дев'ятої планети. Хоча виявити її не вдалося, вчені тепер можуть звузити область пошуків.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Учені завершили дворічний проєкт із виявлення таємничої Дев

Дослідники проаналізували дані про аномалії в русі транснептунових об'єктів і міжзоряного метеороїда CNEOS14, що згорів в атмосфері Землі 2014 року. Він рухався до нас зі швидкістю 45 км|с, що, на думку фахівців, занадто швидко для подібних об'єктів Сонячної системи.

Вони припустили, що на це могла вплинути Дев'ята планета. Розрахунок траєкторії руху метеороїда дав змогу визначити передбачувану область її знаходження.

З 2022 по 2023 рік астрономи спостерігали за цією зоною площею 98 квадратних градусів за допомогою телескопа JAST|T80. За цей час було виявлено 939 кандидатів на звання Дев'ятої планети, однак після перевірки їх виключили. Проте ймовірність її існування саме в дослідженій частині космосу залишається, хоча й становить лише 0,4%.

Річ у тім, що використовувані інструменти могли пропустити дуже тьмяні об'єкти через недостатню чутливість. Розширення пошуків до слабших зоряних величин світіння вимагає більш просунутих приладів, яких поки що немає.

Теорія про Дев'яту планету з'явилася у 2014 році. Передбачається, що вона розташована в зовнішній області Сонячної системи за Нептуном. На цю думку вчених наштовхнули транснептунові об'єкти (ТНО) з сильно витягнутими і похилими орбітами, що може свідчити про вплив масивного небесного тіла за межами відомих планет.

2025-04-13 08:30:47