Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!

Як переписати список справ, щоб менше хвилюватися і більше встигати

Спробуйте підхід, який пропонує терапія зайнятістю.

Здається очевидним, що всі завдання важливо записувати, щоб нічого не упустити, більше робити та краще оцінювати свої можливості. А заодно уникнути доволі болісного ефекту Зейгарник, через який ми не можемо викинути з голови незавершені справи і подумки повертаємося до них знову і знову.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Як переписати список справ, щоб менше хвилюватися і більше встигати

Але занадто довгі й хаотичні списки справ іноді приносять більше шкоди, ніж користі. Вони наганяють паніку, змушують тривожитися, переживати і псують настрій.

Окупаційна терапія (або терапія зайнятістю) допомагає людям впоратися з різними захворюваннями і труднощами завдяки хобі, роботі та іншим повсякденним заняттям. І вона може запропонувати парочку методів, щоб упорядкувати список справ і зробити його комфортнішим для нашого ментального здоров'я. Ось кілька простих кроків, які допоможуть до цього прийти.

1. Розділіть завдання на категорії

У терапії зайнятістю є три основні категорії справ:

  • Продуктивність. До неї належать завдання, пов'язані з навчанням, роботою, доглядом за дітьми.
  • Турбота про себе. Під нею маються на увазі не тільки маски для обличчя, ванни і масаж, хоча і вони теж. Турбота про себе тут розглядається в широкому сенсі і включає приготування їжі, похід у магазин за одягом, прибирання, гігієну, візити до лікаря, заняття спортом.
  • Відпочинок. Це все що завгодно, що допомагає розслабитися, набратися сил і вражень або змінити обстановку, від читання книжки і рукоділля до походу в гори.

Також нічого не заважає вам придумати свої категорії, наприклад "Навчання", "Робота", "Батьківство", "Саморозвиток" - головне, щоб їх було не дуже багато, не більше п'яти.

2. оцініть свій баланс

Коли з категоріями ви визначилися, подивіться на список своїх завдань і підпишіть, якій категорії вони відповідають. Деякі справи можуть належати до двох категорій одразу. Наприклад, похід до косметолога на масаж обличчя - це відпочинок чи турбота про себе? У таких випадках вписуйте завдання в будь-яку групу на свій розсуд.

Потім порахуйте, скільки справ потрапляє в кожну групу. Якщо кількість справ у всіх категоріях приблизно однакова, це чудово. Але якщо ви весь час відчуваєте стрес, втомилися і ніяк не можете розгребти накопичені завдання, найімовірніше, ви виявите у своєму списку серйозний дисбаланс.

Наприклад, ви занадто багато працюєте і майже не відпочиваєте. Або дбаєте про інших, але не про себе. А можливо, приділяєте мало часу своїм захопленням та особистим проєктам.

Такий перекіс не найкращим чином позначається на емоційному стані. Дослідження, проведене у Швеції, показало, що порушення балансу зайнятості призводить до різних розладів, пов'язаних зі стресом.

3. Складіть новий список

Окупаційний терапевт Сара Бенс дає такі рекомендації:

  • Одразу розподіляйте справи за категоріями і намагайтеся, щоб у кожній їх була приблизно однакова кількість. Якщо в розділі "Продуктивність" 15 завдань, у розділі "Відпочинок" не має бути лише два.
  • Не перестарайтеся і не намагайтеся запланувати занадто багато справ, інакше ця купа може вас демотивувати. Скажімо, на тиждень можна прописати по 10 завдань у кожній категорії.
  • Виконуйте завдання рівномірно. Намагайтеся щодня брати справи з усіх категорій. Якщо з понеділка по п'ятницю без перепочинку працювати, в суботу прибирати і бігати за продуктами і тільки в неділю ввечері займатися йогою, читати і робити маску для обличчя, ваш баланс буде, як і раніше, порушений.
  • Ставтеся до себе розумно і дбайливо. Не звалюйте на себе занадто багато і пам'ятайте, що чим краще ви дбаєте про себе, тим більше зможете зробити.
2025-03-28 19:46:02