Учені: позаземне життя може існувати без власної планети

Приклади організмів, здатних виживати у відкритому космосі, вже є.

Планети завжди вважалися головними кандидатами для пошуку життя у Всесвіті. Однак тепер учені поставили цей базовий принцип під сумнів. Вони припустили, що позаземне життя може існувати без планети.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Учені: позаземне життя може існувати без власної планети

Дослідники висунули гіпотезу, згідно з якою можуть існувати колонії організмів, що мешкають прямо у відкритому космічному просторі. Один із відомих прикладів таких організмів із нашої планети - це тихоходки, мікроскопічні істоти, здатні виживати в екстремальних умовах вакууму космосу. Людство також має досвід існування поза планетою: йдеться про астронавтів на МКС, хоч їм і потрібне постійне постачання ресурсів із Землі. Але що якщо простіші організми можуть жити в космосі самостійно?

Таким організмам було б необхідно подолати кілька серйозних проблем. По-перше, вони повинні витримувати тиск вакууму. Однак це не настільки складно, як здається: багато земних організмів уже пристосовані до високих перепадів тиску, наприклад, мешканці глибин океанів. По-друге, необхідно підтримувати тепло для існування рідкої води. Тут учені як приклад наводять такі організми, як мурахи Cataglyphis bombycina: вони здатні регулювати температуру свого тіла, відбиваючи і поглинаючи хвилі світла, що може послужити прототипом для космічних колоній.

Ще одне важливе завдання - це утримання і поповнення легких елементів, таких як вуглець і кисень, які втрачаються в космосі. Дослідники припускають, що колонії могли б починати своє існування на астероїдах, використовуючи їхні ресурси, а потім переходити до замкнутої системи переробки, яка забезпечувала б тривале підтримання життя. Крім того, такі колонії мають перебувати в населеній зоні зірки, щоб отримувати достатню кількість сонячної енергії.

Вчені малюють картину колонії, що складається з організмів, укладених у тонку, прозору оболонку. Вона зберігала б воду, а також підтримувала б тиск і температуру на потрібному рівні. Розмір такої структури міг би досягати 100 метрів у поперечнику.

Поки що це лише гіпотеза, але дослідження може сильно допомогти учасникам майбутніх космічних місій. На відміну від нинішніх станцій, які потребують постійних поставок із Землі, майбутні космічні поселення могли б використовувати біоінженерні матеріали для створення самопідтримуваних екосистем. Це істотно спростило б колонізацію космосу і розширило б наше уявлення про те, де шукати позаземне життя.

2024-10-28 19:30:27