Встигнути за півсекунди: астрофотограф зняв захопливі кадри польоту МКС на тлі Сонця

Вийшла сюрреалістична картинка.

Португальський астрофотограф Мігел Кларо зумів зняти транзит Міжнародної космічної станції на тлі сонячного диска. Для зйомки він використовував спеціальний фільтр, який дає змогу в деталях розглянути поверхню зірки. Силует МКС через такий фільтр вийшов досить яскравим, що додає видовищності картині.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Встигнути за півсекунди: астрофотограф зняв захопливі кадри польоту МКС на тлі Сонця

Якщо придивитися, можна навіть помітити деякі деталі 109-метрової станції, наприклад, її окремі сонячні панелі. Сам фотограф розповів, що ретельно готувався до транзиту, який йому вдалося зловити 2 червня на північному узбережжі Португалії.

При створенні зображення він не використовував накладення. Кларо знімав транзит за допомогою високошвидкісної камери, що робить понад 100 кадрів на секунду. Без допомоги серійної зйомки зловити транзит МКС по диску Сонця було б практично нереально, оскільки він тривав 0,54 секунди.

Зазначимо, що досвідчені астрофотографи регулярно займаються ловом кадрів транзиту МКС на тлі дисків Місяця або Сонця. Але знімок Кларо вирізняється використаним фільтром, який дає змогу роздивитись і деякі деталі поверхні активної зірки: від язиків плазми до темних плям, що відрізняються від навколишнього простору нижчою температурою.

2024-07-02 10:30:29