SpaceX виведе на орбіту приватну станцію Starlab - вона може замінити МКС

Всю станцію доставлять за один політ.

Комерційна компанія Starlab Space оголосила, що вибрала SpaceX Ілона Маска для запуску приватної космічної станції Starlab на низьку навколоземну орбіту. Станцію доставлять на багаторазовому кораблі Starship в один захід. Після введення в експлуатацію вона зможе постійно приймати представників космічних агентств, дослідників і космонавтів приватних компаній.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
SpaceX виведе на орбіту приватну станцію Starlab - вона може замінити МКС

Точних термінів виходу станції на орбіту поки що не розкривають - відомо тільки, що це відбудеться до виведення з експлуатації МКС. Остання працюватиме до 2030 року, а на початку 2031-го її збираються звести з орбіти.

Очікується, що Starlab дасть змогу продовжити дослідження в умовах мікрогравітації, які проводять на МКС: обладнання просто перенесуть на нову станцію і продовжать роботу. Науковою діяльністю на цій станції зможуть займатися до 4 дослідників одночасно.

Крім Starlab найближчими роками планується запуск інших приватних станцій - наприклад, та ж SpaceX спільно зі стартапом Vast збираються запустити першу з них уже 2025 року. Схоже, на нас чекає перехід від МКС до окремих комерційних і державних станцій.

2024-02-01 11:30:41