Зразки з "астероїда судного дня" повернуться на Землю вже цього тижня

Це фінал місії, що розпочалася у 2016 році.

Менше тижня залишилося до грандіозної посадки капсули NASA місії OSIRIS-REx - за планом вона відбудеться вже 24 вересня. Невеликий космічний апарат уперше доставить на Землю проби ґрунту астероїда Бенну, який також називають "астероїдом судного дня".

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Зразки з "астероїда судного дня" повернуться на Землю вже цього тижня

Ця посадка ознаменує завершення семирічної місії OSIRIS-REx, яка розпочалася із запуску 2016 року та збору зразків із Бенну в жовтні 2020 року.

24 вересня космічний апарат пройде крізь атмосферу Землі, захищений тепловим екраном, і досягне швидкості понад 43 000 км|год, перш ніж розкрити гальмівний і основний парашути, щоб сповільнитися до більш керованої швидкості в 16 км|год.

Бенну називають "астероїдом судного дня" через величезні розміри (525 метрів), неясну природу і близькість до Землі. Зонд OSIRIS-REx, який брав проби ґрунту і зробив кілька фото, міг зовсім не злетіти з нього. Поверхня небесного тіла виявилася дуже пухкою. Через це Бенну мало не поглинув космічний апарат. У NASA припускають, що такі м'які астероїди несуть куди більшу небезпеку для Землі, ніж тверді.

2023-09-18 10:30:45