Світом поширюється новий штам COVID-19 - "Пірола"

Турбуватися не варто: він сильно мутував, але виявився значно слабшим за попередників.

Світом активно поширюється штам коронавірусу BA.2.86, названий "Пірола" - це нова мутація омікрону. Уперше він з'явився у США в серпні, а пізніше його помітили в Данії, Ізраїлі, Канаді, Швеції та Великій Британії. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) додала його до списку спостереження в серпні - незабаром після нового підвиду омікрона "Еріс".

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Світом поширюється новий штам COVID-19 - "Пірола"

Причиною занепокоєння організація назвала велику кількість мутацій у цьому варіанті - а відповідно, і значні відмінності від попередніх версій. Варіант налічує близько 30 мутацій - схоже число відзначали в омікроні порівняно з попередниками. У випадку з омікроном відмінності виражалися в більш швидкому поширенні вірусу.

Вчені непокоїлися, що з "Піролою" буде те саме: вірус поширюватиметься швидше і краще обходитиме імунітет. Однак проведені за останні тижні дослідження показали, що антитіла від вакцин і попередніх варіантів не марні проти нього. Наявні дані дають змогу припустити, що нового сплеску захворюваності на рівні омікрона не повинно статися. Поширюється "Пірола" досить повільно: інші варіанти омікрону залишаються домінуючими.

Вчені схиляються до думки, що мутації "Піроли" зробили її слабшим варіантом щодо попередніх. Варіанту буде складніше поширюватися - зокрема через слабку стійкість до вакцин.

2023-09-12 10:30:46

Реклама

WhiteBit
👉 Інвестування у крипту та Bitcoin 👻 Ходл крипти на краще майбутнє! 🖖 Новини про кріпту та грощі-грошики 💼 Прибутковий крипто-портфель - то наше усе 👇👇👇 ЧАТ - https://t.me/+UPMp9lin_e81Yjgy - 🐥 Підписуйся 🇺🇦 Слава Україні!
Инвестиции, Акции, Недвижимость в Украине