Колір настрою синій: NASA показало нове неймовірне 4К-відео з Марса

Таким ви його ще точно не бачили.

Космічне агентство NASA поділилося новим відео з поверхні Марса в роздільній здатності 4К. Його змонтували з безлічі фотографій, зроблених за допомогою потужної камери HIRISE на Mars Reconnaissance Orbiter.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Колір настрою синій: NASA показало нове неймовірне 4К-відео з Марса

У ролику продемонстровано рифлену місцевість усередині стародавнього кратера завширшки понад 270 кілометрів. У ньому можна побачити висохлі струмки, круті кам'янисті підйоми та інші особливості ландшафту Червоної планети. Цей регіон називається "Хаос Арам" (Aram Chaos).

В очі одразу впадає відсутність звичних для Марса червоних відтінків і переважання синього кольору. Це через величезну кількість базальту - магматичної гірської породи, що утворилася на планеті ще за часів вулканічної активності.

Камера HIRISE може виявляти навіть дуже маленькі об'єкти, як, наприклад, кухонний стіл. Завдяки цьому відео вийшло дуже деталізованим.

2023-07-02 10:31:11

Реклама

Binance
👉 Інвестування у крипту та Bitcoin 👻 Ходл крипти на краще майбутнє! 🖖 Новини про кріпту та грощі-грошики 💼 Прибутковий крипто-портфель - то наше усе 👇👇👇 ЧАТ - https://t.me/+UPMp9lin_e81Yjgy - 🐥 Підписуйся 🇺🇦 Слава Україні!
Инвестиции, Акции, Недвижимость в Украине